Katarzyna Relidzyńska

DLACZEGO WARTO PRACOWAĆ W GRUPIE MASTERMIND?

CO TO JEST MASTERMIND?

Mastermind  to grupa osób, które mają podobne cele i chcą się wspierać w ich osiągnięciu podczas regularnych spotkań opartych na zaufaniu i wzajemnej pomocy.
Jest to świetne narzędzie wspomagające urzeczywistnianie  planów, nie tylko biznesowych, ale także prywatnych i związanych z rozwojem osobistym.

ZWYKŁE SPOTKANIE, A SPOTKANIE MASTERMIND

Czym się zatem różnią ploteczki ze znajomymi od spotkania grupy mastermind?

Z zewnątrz może to wyglądać tak: grupka osób spotyka się regularnie, żeby pogadać.
Pewnie przy tym piją kawkę, może nawet wpadnie ciastko. I w czym to niby ma pomóc?
Przecież to czysta rozrywka.

Od środka wygląda to nieco inaczej. Spotkania mastermind mają kilka prostych, ale bardzo istotnych reguł, dzięki którym ich przebieg jest nie tylko sformalizowany, ale przede wszystkim pomaga w skuteczny sposób realizować plany wszystkich członków grupy.

Po pierwsze, celem spotkań nie są luźne pogaduszki. Spotkania te mają ściśle określoną tematykę, czyli np. w mastermindach biznesowych są to treści dotyczące budowania czy ulepszania działania firmy, a w przypadku mastermindów związanych z rozwojem osobistym omawiana jest problematyka krążąca wokół głównego obszaru spotkań.

Po drugie, każdy z członków mastermindu pracuje aktywnie nad swoim projektem, korzystając z pomocy i wsparcia grupy.
Odbywa się to na zasadzie dobrowolnego zobowiązania się do wykonania poszczególnych zadań (które są krokami do osiągnięcia głównego celu) i rozliczania się z ich realizacji podczas kolejnych sesji.
Dzięki temu, że wszyscy działają na tej samej zasadzie, wzajemnie „nakręcają się” do efektywnej pracy.

Po trzecie, każda z osób biorąca udział w mastermindzie ma specjalnie dla siebie wyznaczony czas, podczas którego może zarówno zaprezentować swoje postępy, jak i poradzić się czy otrzymać przydatne instrukcje od reszty grupy.
Co więcej, żeby wszystko było sprawiedliwe i każdy czuł się jednakowo potraktowany, wszyscy uczestnicy mają dokładnie tyle samo czasu na swoje wystąpienie.

Po czwarte, nad przebiegiem spotkania czuwa moderator, który pilnuje zarówno tematyki, jak i czasu poszczególnych uczestników mastermindu. Stanowisko to nie jest przypisane do konkretnej osoby i idealnie jest, gdy wszyscy sukcesywnie podejmują się tej roli.

Po piąte, a może nawet powinno być po pierwsze, biorąc udział w sesjach mastermindowych, masz możliwość poznania nowych fantastycznych i inspirujących ludzi. I uwierz mi, że jest to niesamowite doświadczenie, kiedy inni uczestnicy świetnie Cię rozumieją, mówią tym samym językiem, zmagają się z podobnymi problemami. I mimo że jeszcze niedawno byliście dla siebie obcymi ludźmi, nagle stają się istotną częścią Twojego życia. I motorem do zmiany.

  GŁÓWNE ZALETY MASTERMINDU

  Ograniczę się tu do 5 punktów, które dla mnie są wyjątkowo ważne:
  • Inspiracja  do rozwoju
  • Motywacja do wprowadzenia zmian
  • Wsparcie grupy
  • Możliwość zdobycia nowej wiedzy i podzielenia się własnym doświadczeniem
  • Pozytywna energia
  Czy przekonałam Cię do znalezienia własnej grupy? Mam nadzieję, że tak, ale na wszelki wypadek przygotowałam dla Ciebie małe zadanie na koniec.
   Marzy Ci się pozytywna zmiana w życiu, chcesz wreszcie przestać odkładać na nieokreślone „kiedyś” pracę nad swoim rozwojem lub kreowaniem swojej marki?

  Weź kartkę albo otwórz jakiś plik tekstowy, a następnie zastanów się i napisz:
   – które z Twoich postanowień noworocznych, które co roku przepisujesz do nowego kalendarza, dałoby się wreszcie wdrożyć, gdybyś znalazła odpowiednią grupę wsparcia?
    – które z Twoich marzeń dzięki pomocy grupy mogłoby wreszcie ujrzeć światło dzienne? Może kisisz w szufladzie gotową książkę, a może wspaniałą kolekcję ubrań?
  . – jaki kierunek rozwoju mogłaby obrać Twoja marka, gdybyś mogła skonsultować swoje działania z innymi przedsiębiorczymi babkami, poznać ich doświadczenia, podzielić się wiedzą podczas regularnych i konstruktywnych sesji?

  Jeśli na Twojej kartce pojawił się choć jeden punkt, czas przejść do działania i rozpocząć poszukiwania mastermindek.

  Zobaczysz, w grupie siła!

  JAK BĘDZIESZ PRACOWAĆ NA KURSIE?

  Przede wszystkim dowiesz się jak stworzyć własną grupę mastermindową, lub jak poszukać takiej, do której warto dołączyć.

  Chcemy także, żebyś pamiętała, że inne subskrybentki TRIBI i kursantki tego kursu to idealne osoby do tego, by tworzyć z nimi mastermind.

  Na kursie dostaniesz nie tylko wiedzę, ale także doświadczenie praktyczne wynikające z działania realnych grup mastermindowych przedstawionych Ci w formie case study.

  Oprócz tego dowiesz się jak usprawnić działania mastermindu, jak realizować zadania w grupie oraz poznasz fakty i mity na temat pracy w mastermindach.

  Na kurs składa się:

  • 5 merytorycznych modułów
  • 210 minut nagrań audio (3,5 godziny)
  • 2 zestawy zadań praktycznych
  • Merytoryczne Q&A
  • paczka grafik do wykorzystania

  DLA KOGO JEST TEN KURS?

  Kurs został stworzony z myślą o osobach, które chciałyby zabrać się za realizowanie swoich celów, ale po pierwsze nie do końca wiedzą jak, a po drugie czują (lub nawet wiedzą), że w ich przypadku tylko drugi człowiek jest w stanie zmobilizować ich do działania.

  Mastermindy zakładają w sobie cykliczność, regularność oraz monitorowanie celów wzajemnie przez członków danego mastermindu. 

  Zachęcamy wbić do wzięcia udziału osoby, które albo już działają w ramach grupy mastermind i chciałyby poprawić efektywność jej działania, lub takie, które wiedzą, że chcą, ale niestety nie wiedzą jak taką grupę znaleźć lub założyć.

  Z pomocą naszej edukatorka powstało już kilkaset mastermindów więc nie ma na co czekać!

  KATARZYNA RELIDZYŃSKA

  EDUKATORKA W ZAKRESIE MASTERMINDU, TWÓRCZYNI STRONY WWW.MULTIMASTERMIND.PL 

  Misją Kasi jest uświadamianie kobietom drzemiących w nich możliwości oraz zachęcenie ich do działania i świadomego przejęcia odpowiedzialności za swoje życie. Uważa, że grupy mastermindowe idealnie się do tego nadają, łącząc w sobie aktywność, dzielenie się wiedzą, doświadczeniem, wsparciem i pozytywną energią.
  Created with